O mnie

Kim jestem i czym się zajmuję?

Kilka słów o mnie

Nazywam się Marek Pętlak. Od kilku lat moją pracą, a jednocześnie hobby jest projektowanie i tworzenie stron internetowych. Zawsze dbam o to, aby tworzone przeze mnie witryny były najwyższej jakości, zgodne z panującymi trendami i napisane w oparciu o najnowsze technologie.

Aby sprostać oczekiwaniom klientków nieustannie pogłębiam swoją wiedzę dotyczącą tworzenia, optymalizacji oraz pozycjonowania stron w wyszukiwarkach internetowych. Chętnie podejmuję się tworzenia zarówno prostych stron wizytówek jak i stron działających w opaciu o panel CMS (Content Management System) np. Wordpress.

Lubię uczyć się nowych rzeczy i zbodywać doświadczenie, dlatego każdy projekt traktuję jak wyzwanie i szansę na rozwinięcie swoich umiejętności programistycznych. Obecnie oprócz zdobywania wiedzy w zakresie rozwiązań webowych (Angular, Symfony) zgłębiam rownież temat programowania aplikacji na urządzenia wyposażone w system operacyjny Android (Java).

Umiejętności

HTML5

zaawansowany

CSS3

zaawansowany

Java Script

b. dobry

Bootstrap

b. dobry

JQuery

dobry

Accelerated Mobile Pages

średni

PHP

b. dobry

MySQL

b. dobry

WordPress

podstawowy

Znajomość języków obcych

Nie licząc języka ojczystego, potrafię posługiwać się również językiem francuskim (w stopniu komunikatywnym) oraz językiem angielskim (w sotpniu dobrym). W przypadku języka francuskiego uczyłem się go przez 3 lata liceum, w tym przez okres 4 miesięcy bezpośrednio we Francji podczas wymiany międzyszkolnej. Obecnie staram się dalej rozwijać swoje umiejętności językowe we własnym zakresie.

Doświadczenie zawodowe

Hoblo Sp z. o.o.
sierpień 2016 - październiki 2017

Praca na stanowisku: IT Manager.
Do moich zadań należało: bieżące utrzymanie portali należących do spółki, przygotowywanie i wdrażanie nowych funkcjonalności, modyfikacja wyglądu oraz optymalizacje seo.

e-Ja Sp. z o.o.
styczeń 2016 – lipiec 2016

Praca na stanowisku: programista Java Script.
W pracy tej brałem udział w przygotowywaniu aplikacji mobilnej, działającej w oparciu o Java Script i XML, umożliwiającej dostęp do danych użytkownika przechowywanych na serwerze w postaci zaszyfrowanych plików.

Hoblo Sp z. o.o.
lipiec 2010 - styczeń 2016

Praca na stanowisku: IT Manager.
Do moich zadań należało: bieżące utrzymanie portali należących do spółki, przygotowywanie i wdrażanie nowych funkcjonalności, modyfikacja wyglądu, optymalizacje seo oraz przygotowanie API do wymiany informacji z aplikacją dla wedkarzy "wedkuje.pl".

Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl
styczeń 2010 – czerwiec 2010

Praca na stanowisku: administratora sieci teleinformatycznych.
Do moich obowiązków należało utrzymanie sprawnego działania sieci teleinformatycznej oraz sprzętu biurowego. Realizowałem również zadania administracyjne i programistyczne związane z rozwojem portalu e-Sochaczew.pl.

Hoblo Sp z. o.o.
kwiecień 2009 – październik 2009 (staż)

Praca na stanowisku: pracownik biurowy.
Realizowane zadania: utrzymanie biura, wsparcie techniczne dla użytkowników serwisu wedkuje.pl, szkolenia z obłusgi autorskiego systemu CMS.

Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl
marzec 2008 – marzec 2009 (staż)

Praca na stanowisku: pracownik biurowy.
Do moich obowiązków należało utrzymanie biura, szkolenia z obsługi autorskiego systemu CMS, wsparcie dla użytkowników portalu e-sochaczew.pl, audyt stron działających w ramach portalu.